Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri İnkübatörü


Genel Bakış

Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri inkübatörü, KSS Avrupa Ağı’nın (CSR Europe) Sürdürülebilir İş Değişimi – BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine Yönelik Avrupa İş Platformu’nun bir parçasıdır.

SKH inkübatörünün genel hedefi, CSR Europe’un  41 Ulusal Ortağı’nı kullanarak, Avrupa çapında 31 ülkede 11.000’den fazla şirkete ve kilit paydaşlara ulaşarak, çok paydaşlı ortaklıkların oluşturulması yoluyla SKH’lere yönelik ortak eylemi benimsemektir.

İnkübatör, şirketlerin etki odaklı ortaklıklar kurmasını, iş modellerini dönüştürmesi ve sistemsel engeller ile zorlukların üstesinden gelmelerini destekler.

Sistem Nasıl Çalışır?

SKH inkübatör altı adımlı bir işlem gerektirmektedir:

 1. CSR Europe işbirliği olasılıklarını keşfetmek amacıyla sürdüreceği bir fizibilite çalışması önerin.
 1. Karşılaşılan sorunlarla ilgili yenilikçi uygulamaların, fikirlerin paylaşılacağı, işbirliği fırsatlarının belirleneceği ve toplu eylemleri öncelikleyen projelerin ortaya çıkacağı bir çalışma atölyesi oluşturulması.
 1. Önerilen bir fikrin pratikliğini değerlendirmek ve kapsamını liderler ile daha da hassaslaştırmak için yapılacak fizibilite çalışması (yaklaşık 6 aylık dönem)
 1. Proje tasarımı: Proje yapısının tanımlanması, ayrıntılı iş planı oluşturulması ve kaynakların uygulanması için emniyet altına alınması (yaklaşık 6 aylık dönem)
 2. Toplu Eylemlerde bulunulma: Proje uygulaması, izleme, ölçme ve raporlama (yaklaşık 1-2 yıllık proje – teyit edilecek)
 1. Ölçeklendirme ve çoğaltma: Sonuçları analiz edilmesi ve sürecin uyarlanması, geliştirilmiş modelin çoğaltılması (teyit edilecek) 

Neden Katılmalısınız?

 • Dış kaynaklara ve uzmanlığa erişin.
 • Aktiviteleri yönlendirin ve fikirleri uygulamaya koymak için bir konsorsiyumun bir parçası olun.
 • Daha az kaynak ve risk ile daha yüksek bir etki elde edin.
 • Dönüştürücü nitelikleri iş modelinize yerleştirin
 • Yeni ürünler, pazarlar ve tedarik zincirleri yaratın.

Daha fazla bilgi için lütfen iletişime geçiniz kssd@kssd.orgPin It on Pinterest

Share This